CDX PRO POLYESTER CRUISING LAMINATES

Nasze laminaty CDX Pro Polyester Cruising wykonane w technologii przędzy zygzakowatej – ZigZag, umożliwiają uzyskanie żagla z paneli radialnych, który pasuje do nowoczesnego takielunku Twojego jachtu. Przędze w laminatach wzmocnionych zygzakiem są ułożone pod takimi kątami, że siły działające na żagiel rozkładają się równomiernie na panele radialne. Rezultatem jest żagiel o doskonałej zdolności do zachowania swojego kształtu, co daje bardziej efektywną żeglugę przy różnej sile wiatru, bez wpływu na łatwość obsługi żagla. Możesz refować później, ponieważ żagiel pozostanie bardziej płaski przy zwiększającym się wietrze. Twój jacht będzie żeglował szybciej i możesz celować wyżej z mniejszym przechyłem.

Dzięki ciągłym innowacjom we współpracy z żaglomistrzami i żeglarzami na całym świecie, udało nam się z sukcesem opracować zaawansowaną technologicznie gamę laminowanych tkanin żaglowych, które spełniają najwyższe wymagania nowoczesnego projektowania żagli.

Nasz układ włókien ZigZag zapewnia efektywne wsparcie i rozkład obciążeń na promieniście ułożone panele w żaglu. Efektem takiego ułożenia włókien jest zmniejszenie obciążenia na folię Mylar, co pomaga żaglowi dłużej zachować swój kształt.

Karta katalogowa producenta: CDX_PRO_POLYESTER_pdf