FSL

To linia rolowanych żagli pełnowiatrowych w naszej ofercie, która jest najbardziej popularna i najszybciej rozwijająca się. Pierwsze żagle i testy FSL zaczęliśmy w 2018 roku i byliśmy jedną z pierwszych firm na rynku testujących to rozwiązanie.

FSL jest to nowy typ żagla w którym konstrukcja liku przedniego pozwala na wyeliminowanie ciężkiej liny antyskrętnej, potrzebnej do tradycyjnego rolowania. W konstrukcji żagla wykorzystywane są jednokierunkowe, ciągłe włókna, które przenoszą obciążenia z rogu halsowego do fałowego po naturalnej linii rozkładu naprężeń, dzięki temu żagiel nie wymaga ogromnych naprężeń na fale jak w przypadku żagli z liną antyskrętną. W żaglach FSL naprężenia na liku przednim mogą być mniejsze nawet o 30% w stosunku do żagli linowych, dzięki czemu te żagle są lżejsze, bezpieczniejsze i łatwiejsze w obsłudze. 

W sezonie 2023 do żagli FSL Code , Flat Reacher , Reacher, wprowadziliśmy cienka line AT aby zwiększyć objetość rolowania i zabezpieczyć przed przypadkowym rozrolowaniem.