LISTWY ROLOWANE

Produced in EU since 1980

Listwy rolowane Rutgerson są uznanym i szeroko rozpowszechnionym rozwiązaniem do rolowania żagli na całym świecie.

Produkt ten był pierwotnie innowacją firmy Rutgerson, a obecnie dostępny jest w szerokiej gamie rozmiarów. Listwa rolowana zwija się płynnie na systemie rolowania i umożliwia właścicielowi łodzi korzystanie z pokrowca rolera. Może być również używana do rolowania grota. Dostępne są dwie wersje, standardowa i wzmocniona.
Wzmocnione listwy są oznaczone literą „R”. Rdzeń składa się z dwóch zakrzywionych listew wykonanych ze szwedzkiej stali nierdzewnej, a wersja wzmocniona ma cztery zakrzywione listwy dla mocniejszego i sztywniejszego rezultatu. Stal nierdzewna jest optymalnym materiałem do tego celu, ale jak każdy materiał ma swoje ograniczenia. Materiał ten pozwala na zginanie listwy, ale jeśli produkt jest używany nieprawidłowo, a listwa zostanie zgięta do promienia mniejszego niż około 50 mm, produkt nie będzie w stanie się zregenerować i zostanie trwale wygięty.
Upewnij się, że nie zginasz listwy do promienia mniejszego niż 50 mm.

RBS listwy rolowane

Taperowane, lekkie i odporne na uderzenia listwy rolowane RBS są oferowane w długościach 50 cm, 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm, 100 cm i 120 cm oraz w trzech różnych twardościach: „Light” (elastyczna), „Standard” (Standardowa) lub „Heavy” (sztywna).

Żółta/Elastyczna – minimalna średnica zwijania żagla = 3″/ 8cm

Niebieski/Standardowy – minimalna średnica zwijania żagla = 4,5″/ 12cm

Czerwony/Sztywny – minimalna średnica zwijania żagla = 6″/16 cm