X-PLY®reinforced Monofilm

Dimension-Polyant 13° (T725) lub 22° (T825) Monofilm wzmocniony X-PLY®

Dzięki optycznie przezroczystej folii Mono, ten model jest specjalnie skonstruowany jako zaawansowany technicznie materiał okienny, jak również jako tkanina żagli windsurfingowych. Obecnie linia okien laminowanych Dimension-Polyant została rozszerzona, aby objąć szerszy zakres wydajności.

T725 jest naszym standardowym produktem i zawiera przędzę poliestrową barwioną na czarno w celu zwiększenia wytrzymałości na rozdarcie. Szerokie odstępy między przędzami X-PLY® zapewniają doskonałą widoczność i zatrzymanie rozdarć w przypadku ich wystąpienia. Ten model ma również inhibitory UV w spoiwie kleju, aby chronić zarówno folię, jak i przędzę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Model jest bardzo popularny ze względu na swoją wydajność i trwałość.

Na najwyższym poziomie zastosowań okiennych znajduje się nowy model T825. W tym modelu zastosowano białą przędzę Ultra-PE, która zapewnia wysoką odporność na rozciąganie i dużą wytrzymałość na rozerwanie. Przędze są układane zarówno w konfiguracji X- PLY®, jak i z wkładkami osnowy, aby zmaksymalizować wydajność tkaniny. Biała przędza ma również tendencję do wtapiania się w każde jasne tło, dając prawie przejrzystą widoczność optyczną. Podobnie jak w innych modelach, blok UV w warstwie kleju chroni przędzę Ultra-PE, zapewniając zerową utratę wytrzymałości i trwałości.