LAMINAT PALMA ULTRA CRUISE

Palma to laminat kompozytowy wykonany z białego rPET pochodzącego z recyklingu i białego Ultra PE. Wygląd wizualny to w pełni biały żagiel.

PALMA ULTRA CRUISE = BIAŁE WŁÓKNA

Nowa linia laminatów Palma Cruise Laminate to najnowocześniejsze, wzmocnione UPE tkaniny zaprojektowane specjalnie dla nowoczesnych łodzi turystycznych i żeglarzy, którzy są zainteresowani wydajnością i dobrym kształtem żagla podczas spędzania wolnego czasu na wodzie.

UPE to skrót od UHMWPE, który jest akronimem nazwy chemicznej markowych włókien takich jak Spectra i Dyneema. UPE jest włóknem o wysokim module sprężystości jak aramid (Kevlar) czy włókno węglowe. Oznacza to, że włókno jest bardzo mało rozciągliwe, co jest ważne dla dobrego trzymania kształtu, kluczowego dla prędkości łodzi. Jednak w przeciwieństwie do aramidu i włókna węglowego, włókno UPE jest bardzo wytrzymałe i trwałe. Jest wyjątkowo odporne na promieniowanie UV (znacznie lepiej niż Dacron), hydrofobowe (nie wchłania wody) i prawie niemożliwe do przecięcia lub rozdarcia, co czyni je idealnym włóknem o wysokim module sprężystości do żagli turystycznych. Rezultatem jest wysokiej jakości żagiel, który może przenosić duże obciążenia bez zniekształceń kształtu żagla, a jednocześnie jest niezwykle trwały i wytrzymały.

  • Zastosowana biała obustronna tafeta ze zwiększoną odpornością na przecieranie i promieniowanie UV.
  • Użyty Film poliestrowy odporny na promieniowanie UV. Grubszy w cieższych materiałch i lżejszy w małych gramaurach.
  • Mała rozciągliwość.
  • Wysoka wytrzymałość.
  • Wysoki procent materiałów pochodzących z recyklingu
  • Brak rozpuszczalników i substancji chemicznych PFAS