FIBERCON® PRO HYBRID POWERED WITH DYNEEMA®

Zaprojektowane dla długotrwałych osiągów podczas rejsów.

Fibercon Hybrid „powered with Dyneema” jest nowym dodatkiem do gamy tkanin żaglowych Contender Fibercon Pro.

Starannie zaprojektowany z myślą o jachtach turystycznych i długodystansowych rejsach, Fibercon® Hybrid łączy w sobie ogromną wytrzymałość i trwałość w tkaninie dostosowanej do współczesnych zaawansowanych technologicznie żagli radialnych. Dzięki radialnemu układowi paneli i gramaturze dostępnej w ofercie Fibercon® Hybrid, Twój żaglomistrz może zdecydować się na połączenie różnych gramatur w żaglu. Dopasowanie tkaniny do obciążenia konkretnego obszaru żagla w ten sposób, może sprawić, że żagiel będzie lżejszy i bardziej wydajny.

Dzięki zastosowaniu tkanej konstrukcji oraz niezwykle wytrzymałych przędz Dyneema, Fibercon® Hybrid posiada znakomitą odporność na uszkodzenia spowodowane uderzeniami, zużycie w trakcie użytkowania oraz na rozwój nieestetycznej pleśni.

Połączenie wysokowytrzymałych przędz Dyneema z naszymi ekskluzywnymi włóknami poliestrowymi Fibercon zostało opracowane w taki sposób, aby wykorzystać właściwości obu składników. Całość wykończona jest specjalną, nową powłoką Contender, która jest unikalna dla tej serii tkanin. Rezultatem jest super wytrzymała tkanina żaglowa o wysokiej wydajności, która jest znacznie mocniejsza niż zwykłe tkaniny. Fibercon® Hybrid tworzy stabilne, długotrwałe i świetnie wyglądające żagle radialne. Tkakniny Fibercon® Hybrid powered with Dyneema są dostępne w szerokim zakresie gramatur, które są odpowiednie dla prawie wszystkich popularnych jachtów turystycznych i są idealne dla projektów niestandardowych.